Menighetens eget dåpsbilde

Skrifthuset kan produsere DÅPSBILDER med lokale motiv. Her er sju eksempler. Velg motiv med knappene nedenfor: Glassmaleri fra Vestre Aker, Spjelkavik og Volsdalen kirker, foto av Borgund kirke i Ålesund, tusjtegning/akvarell av Tynset og Kvikne kirker, samt et lokalt motiv av Nesset kirke. 

Disse bildene kan ikke kjøpes her. Dette «produktet» i nettbutikken er bare en produktpresentasjon. Ta kontakt under "Kundeservice" for mer informasjon om produksjon av "MENIGHETENS EGET DÅPSBILDE" med motiv fra din kirke. 

Se også informasjon om fremgangsmåte og avtale under «Beskrivelse» nedenfor.

Les merShow less
kr 91.00
Eksempel på bilder vi har laget
  • Tynset
  • Kvikne
  • Vestre Aker
  • Nesset
  • Spjelkavik
  • Volsdalen
  • Borgund
Referanse:
78
Beskrivelse

Skrifthuset kan produsert lokale dåpsbilder for menigheter på tre alternative måter:

1. Vi kan formidle kontakt med illustratør/kunstner som lager en original ut fra fotografi av den lokale kirken. Dette er blitt gjort med dåpsbildene fra Tynset og Kvikne kirke.

2. Vi kan trykke et fotografi av kirken. Dette kan være et velkomponert foto av kirkens eksteriør (både årstid og element rundt kirken - trær og beplantning, lyktesolper og nabobygg - vil påvirke et slikt foto), eller en detalj fra interiøret, f.eks. altertavle, døpefont eller glassmaleri. Dette er blitt gjort med bildene fra Vestre Aker, Spjeklavik og Volsdalen. 

3. Vi kan trykke et motiv som er laget av en lokal kunstner/illustratør. Se bildet av Nesset kirke. 

For både alternativ 2 og 3 er det viktig at kunden leverer originaler i riktige proposjoner i forhold til våre passepartout med vers: Bredde: 94 mm / høyde 96 mm.  

Når bildene rammes inn kan det velges mellom alle våre passepartout (6 vers på bokmål eller nynorsk) og tre rammer (Eik, sølv eller svart).

Menigheten betaler et engangsbeløp for opptrykk av bildene (pr.01.09.2022 kr. 2.600 eks mva) og tar ut innrammede bilder etter behov, til en avtalt stykkpris (pr. 01.09.22 kr.91 pr.bilde). Alle bilder kan kombineres med våre passepartout – med til sammen 12 vers/bønner på bokmål og nynorsk. Se eget vedlegg.

Skrifthuset lagrer de trykte motivene, og forplikter seg til å levere ferdige innrammede bilder med passepartout m/vers etter bestilling fra kunden. Skrifthuset har i tillegg rett til å selge enkeltbilder i nettbutikken til normal stykkpris.

Se vedlegg med forslag til avtale mellom menighet og Skrifthuset om produksjon av «Menighetens eget dåpsbilde» og vedlegg med tilgjengelige vers. 

Ta kontakt for mer informasjon om produksjon av MENIGHETENS EGET DÅPSBILDE for din menighet. 

Les merShow less
Produktdetaljer
78
Vedlegg
Sist vist
kr 91.00
Skrifthuset kan produsere DÅPSBILDER med lokale motiv. Her er sju eksempler. Velg motiv med knappene nedenfor: Glassmaleri fra Vestre Aker, Spjelkavik og Volsdalen kirker, foto av Borgund kirke i Ålesund,...
3 andre produkter i samme kategori:
kr 140.00
Skrifthuset produserer også DÅPSBILDER med lokale motiv. Her er glassmaleri fra SPJELKAVIK KIRKE. Se eksempel på avtale om opptrykk av "MENIGHETENS EGET DÅPSBILDE" med motiv fra din kirke, som vedlegg nedenfor versene...
kr 140.00
Skrifthuset produserer også DÅPSBILDER med lokale motiv. Her er glassmaleri fra ÅLESUND og VOLDSALEN KIRKE. Se eksempel på avtale om opptrykk av "MENIGHETENS EGET DÅPSBILDE" med motiv fra din kirke, som vedlegg...
kr 140.00
Her er tre eksempler på MENIGHETENS EGET DÅPSBILDE. MENIGHET  innlogget som bedriftskunde får 30% rabatt ved kjøp av min. 5 stk. Dette gir en stykkpris på kr. 91. Andre motiv av MENIGHETESN EGET DÅPBILDE kan...

Meny

Innstillinger

Trykk for flere produkter.
Ingen produkter ble funnet.